June 03, 2005

حمايت از آزادی زندانيان سياسی

از وب لاگ "تا دمکراسي" نوشته ی آقای هادی منتخبي:

"گروهی از زندانیان سیاسی زندان اوین قصد دارند در اعتراض به "برگزاری انتخابات غیر آزاد ریاست جمهوری"، "عدم رعایت حقوق بشر در ایران" و در دفاع از "آزادی بیان"، "قلم" و "عقیده" و "آزادی بی قید و شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی"، از روز 20 خرداد ماه سال جاری در یک اقدام مشترک و هماهنگ، بدون در نظر گرفتن وابستگی های سیاسی و حزبی خود، دست به اعتصاب غذا بزنند. این زندانیان که اسامی آنها در بیانیه های بعدی منتشر خواهد شد قرار است اعتصاب غذای خود را تا پایان روز 18 تیر ماه ادامه دهند.

همچنین قرار است در روز 27 خرداد ماه، برابر با روز برگزاری انتخابات غیر دموکراتیک ریاست جمهوری در ایران، در منزل یکی از زندانیان سیاسی گردهم بیاییم و دست به اعتصاب غذای یک روز – به صورت سمبلیک – در حمایت از زندانیان سیاسی بزنیم.

زندانیان سیاسی خواستار حمایت شما هستند. دوستانی که تمایلی برای همراهی سمبلیک (به صورت یک روزه) در جریان اين اعتصاب غذا دارند می توانند با ارسال ایمیل نام خود را در اختیار ما قرار دهند تا در صورت صدور بیانیه در این خصوص، برای جمع آوری امضا با این دوستان تماس بگیریم.

همچنین از وبلاگنویسانی که از این حرکت حمایت می کنند دعوت می شود تا با ثبت نام خود یا وبلاگشان در قسمت نظرخواهی و یا ارتباط از طریق ایمیل، همبستگی خود را قبل از شروع این حرکت اعلام نمایند تا با تهیه لیستی از این دوستان زمینه برای اقدامات بعدی و همکاری بیشتر فراهم آید."

sokhan June 3, 2005 05:19 PM
نظرات

salam

man be onvane yek rooznamenagari ke dar kharej az keshvar be ejbar sokna gozideam amadeye hargoone hamkari dar khosose aghaye saminejad mibasham

mohsen barghandan June 5, 2005 03:02 AM

عزیز دل برادر از اینکه باز هم کاری را دست جمعی شروع کردید خوشحالم اگر پاره بلاگ این حقیر را هم قابل این زندانیان حکومت جبر بدانید مرا هم در لیست قرار دهید در ضمن من از پهنای باند نامحدود برخوردارم اگر فایلی بود برای دانلود با حجم زیاد من در خدمت هستم

مسعود June 4, 2005 03:35 AM

آقاي سخن عزيز ! حرکت بسيار قشنگي است و معقولانه ! بي ترديد بايد تا دير نشده از زندانيان سياسي حمايت کردو نگذاريم که غبار پنج ساله فراموشي بر پيکرشان بنشيند ! اکبر گنجي درس بزرگي به ما اموخت !که درس عشق در دفتر نباشد ! آري او به ما شجاعت و دليري آموخت
به ما صبوري و تحمل اموخت و.... او به ما درسي داد که در تمام اين سالها وکلا با کتابهاي قانونشان نتوانستند بياموزند و آموزش دهند !او به ما اموخت که آزادي متعلق به ما ست و مي توان آن را بدست آورد

Haleh June 4, 2005 01:49 AM

ف.م.سخن عزيز!
فكر خوبي است، اما ايكاش كاري شود كارستان. اگر اپوزيسيون متحد ميشد و مواضع مشترك اتخاذ ميكرد آنوقت شايد ميشد مردم را گرد يك تصميم چاره ساز گرد هم آورد.
حتي اگر معين بخواهد كاري را كه قرار است در هنگام راي نياوردن كابينه‌اش به پشتوانه‌ي مردم و با به ميدان كشيدن آنها بانجام برساند را در روز 27 خرداد با فراخوان عمومي براي راي مخدوش به جمهوري بانجام برساند آنوقت شايد كاري شود كارستان.
به هرحال تا روز27 خرداد مردم ميتوانند امتيازهاي بسياري را از حكومت غاصب بازپس بگيرند؛ هر چند اين امتيازها موضعي است و دائمي نيست.

سينا هدا June 3, 2005 09:24 PM

ف.م.سخن عزیز سپاسگزارم. امیدورام این بار هم در کنار هم حرکت زیبایی از اتحادمان را به نمایش بگذاریم.

هادی منتخبی June 3, 2005 05:25 PM