May 13, 2008

کشکول خبری هفته (۳۹) از کشف دی. وی. دی رهبر در سال ۵۰۰۰ شمسی تا چگونگی سانسور يک طنزنوشته در روزنامه اعتماد

برای خواندن اين مطلب در خبرنامه ی گويا روی اينجا کليک کنيد.

sokhan May 13, 2008 04:11 AM
نظرات

سخن عزیز!
خواننده همیشگی مطالب شما هستم.
متاسفانه وضعیت به گونه ای پیش می رود که جبرا به جنگ یا انقلاب ختم خواهد شد٬ متاسفانه.
نمی دانم شاید یه واسطه رندگی کردن من در خارج از کشور است که حقایق موجود در ایران را نمی بینم ولی باید اعتراف کنم که از اصلاح وضعیت کشور به کلی قطع امید کرده ام. همیانطور که شما در نوشته تان آوردید٬ آن ممیز یا سانسورچی کیست که کلمه «الهی» را در طنز سانسور می کند؟ سقوط اخلاقی تا کجا؟ آیا اقتدار نطام اسلامی که گفته میشود٬ همین قدر است؟ این نظام با این حد از تحمل و مدارا٬ چگونه ادعای تامین سعادت اخروی و دنیوی ما را دارد؟ چگونه به ما وعده می دهد «آب و برق مجانی می کند٬ اتوبوی مجانی می کند» و تازه می گوید «دلخوش به این مقدار نباشید٬ ما شما را به مقام انسانیت می رسانیم.»
حرف در حرف آمد٬ سخن عزیز آیا شما فکر نمی کنی «روشن فکران» آن روز ما از قبیل بازرگان و بنی صدر و سحابی مقصر بودند که واکنشی به «مجانی بودن آب و برق و اتوبوس» نشان ندادند؟
اگر امروز آقای اوباما بیاید و به عنوان شعار تبلیغاتی بخواهد آب و برق و اتوبوس را مجانی اعلام کند عقلای قوم دموکرات آیا او را به زنجیر نبسته و راهی تیمارستان نخواهند کرد؟ و اگر نکنند شما برداشت ات چه خواهد بود؟
زیاد حرف زدم. شاد و پیروز باشید.

خیابان شماره ۱۱ May 16, 2008 10:52 PM

ف.م.سخن عزيز شما و اقاي هادي خرسندي از معدود كساني هستيد كه به حقوق بهائيان توجه كرده‌ايد به عنوان يك انسان از شما تشكر ميكنم. برعكس خانم جميله كديور كه شادمانه به آدمخورها آدرس عوضي داده بود.

حشمت May 14, 2008 12:23 PM

مثل همیشه بسیار زیبا بود.

پیروز و سر بلند باشید.

یک پزشک May 13, 2008 09:55 AM